ART / Lithographs / Litograph in colors 10583421
*
nr 1058 3421
Mikael Kihlman
(f. 1953), Sverige
Mikael Kihlman (b. 1953), spårvagnar, Épreuve d'artiste, signed, subject: 26x20,
LITOGRAPH IN COLORS, Mikael Kihlman (f. 1953), spårvagnar, EA-upplaga, signerad, motivet: 26x20
Mikael Kihlman, born 1953, Swedish painter and graphic artist.
Estimate:
1000
Sold:
SEK 1000
Auction date:
Monday September 26 2016
at 20:58:47
- Bid history
Time
Bidder
Bid
26/9 17:32:23
1
900 kr
26/9 20:53:10
2
800 kr
26/9 20:53:10
1
900 kr (Robot)
26/9 20:53:48
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Artist/Designer
Mikael Kihlman
Mikael Kihlman, born 1953, Swedish painter and graphic artist.
Read more about Mikael Kihlman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ea-upplaga färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad mikael kihlman spårvagnar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8143 LITOGRAPH IN C..
Berit Markevärn (b. 1952), Sweden. Röd cykel. Sign..//
Present: SEK 100
Auction ends
today
20 maj at 20:45
-
7064 LITOGRAPH IN C..
Jordi Arkö (b. 1951), Sweden. Röde orm. Signed, nu..//
Auction ends
today
20 maj at 20:56
-
8036 LITOGRAPH IN C..
Lars Åberg. Signed, numbered 50/50, EA-upplaga (Ép..//
Present: SEK 500
Auction ends
today
20 maj at 20:36
-
8266 LITOGRAPH IN C..
Lennart Rodhe (1916-2005), Sweden. Signed, numbere..//
Present: SEK 1500
Auction ends
today
20 maj at 20:29
-
8053 LITOGRAPH IN C..
Lenny Clarhäll (b. 1938), Sweden. Signed, numbered..//
Auction ends
today
20 maj at 20:51
-
8140 LITOGRAPH IN C..
May K León, i hängmattan. Signed, numbered Ea. Lit..//
Present: SEK 150
Auction ends
today
20 maj at 20:57
*
Mikael Kihlman
Mikael Kihlman, born 1953, Swedish painter and graphic artist.
Läs om budbetjänten
Read more about Mikael Kihlman
nr 1058 3421
Mikael Kihlman
(f. 1953), Sverige
Mikael Kihlman (b. 1953), spårvagnar, Épreuve d'artiste, signed, subject: 26x20,
LITOGRAPH IN COLORS, Mikael Kihlman (f. 1953), spårvagnar, EA-upplaga, signerad, motivet: 26x20
Mikael Kihlman, born 1953, Swedish painter and graphic artist.
Estimate: | 1000 |
---|---|
Sold: | SEK 1000 |
Auction date: |
Monday September 26 2016 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
26/9 17:32:23 | 1 | 900 kr |
26/9 20:53:10 | 2 | 800 kr |
26/9 20:53:10 | 1 | 900 kr (Robot) |
26/9 20:53:48 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Artist/Designer
Mikael Kihlman
Mikael Kihlman, born 1953, Swedish painter and graphic artist.Read more about Mikael Kihlman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ea-upplaga färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad mikael kihlman spårvagnar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8143 LITOGRAPH IN C..
Berit Markevärn (b. 1952), Sweden. Röd cykel. Sign..//
Present: SEK 100
Auction ends
today
20 maj at 20:45 -
7064 LITOGRAPH IN C..
Jordi Arkö (b. 1951), Sweden. Röde orm. Signed, nu..//
Auction ends
today
20 maj at 20:56 -
8036 LITOGRAPH IN C..
Lars Åberg. Signed, numbered 50/50, EA-upplaga (Ép..//
Present: SEK 500
Auction ends
today
20 maj at 20:36
-
8266 LITOGRAPH IN C..
Lennart Rodhe (1916-2005), Sweden. Signed, numbere..//
Present: SEK 1500
Auction ends
today
20 maj at 20:29 -
8053 LITOGRAPH IN C..
Lenny Clarhäll (b. 1938), Sweden. Signed, numbered..//
Auction ends
today
20 maj at 20:51 -
8140 LITOGRAPH IN C..
May K León, i hängmattan. Signed, numbered Ea. Lit..//
Present: SEK 150
Auction ends
today
20 maj at 20:57